Magiczne Ogrody w Muszynie - atrakcje dla dzieci

Wyjazd z dzieckiem to przede wszystkim wspaniały rodzinny czas, ale też wyzwanie – jak zorganizować czas pociechom, żeby nie narzekało na nudę? Będąc w Muszynie, do wyboru macie całą gamę atrakcji dla dzieci, niezależnie od tego, jak lubicie spędzać czas.

Park Zdrojowy Zapopradzie

To miejsce obfituje przede wszystkim w piękne widoki i ciekawe trasy spacerowe ciągnące się wzdłuż rzeki. Rodziny z dziećmi powinny wybrać się do strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej, która znajduje się pomiędzy aleją spacerową a Popradem. Oddany do użytku w wakacje 2020 r. teren ma powierzchnię 3 ha i znajdują się tu:

  • staw rekreacyjny z ptasią wyspą, alejkami spacerowymi, molo i kładką oraz fontanną napowietrzającą;
  • woliery z ptakami ozdobnymi – dzieci na pewno będą zachwycone możliwością obserwacji tych okazów z bliska;
  • cztery ogrody tematyczne z rzeźbami, fontannami i klombami: antyczny, francuski, skalny i nowoczesny;
  • ławki i stoliki w otoczeniu kamiennych dekoracji – miejsce idealne na postój i piknik podczas zwiedzania Muszyny.

W strefie rekreacyjno-wypoczynkowej znajduje się także pawilon letni i promenada spacerowa, można tu też karmić wiewiórki, a dodatkową gratką są „zielone rzeźby”, czyli figury wykonane z roślin.

Magiczny Ogród

Muszynę z powodzeniem można nazwać miastem ogrodów. Idąc wzdłuż Popradu, traficie do jednego z nich. Magiczny Ogród, zwany też Ogrodem Miłości to doskonałe miejsce na rodzinny spacer lub biwak w otoczeniu bujnej roślinności, a także rzeźb i posągów stylizowanych na rzymskie i greckie. Dzieci na pewno będą zachwycone kolorowymi rybkami pływającymi w tutejszych stawach. Warto przyjść tu również wieczorem, ponieważ wtedy odbywają się tu wspaniałe iluminacje świetlne.

Ogrody Zmysłów

Kolejne ogrody znajduje się po drugiej stronie Alei Zdrojowej. Ogrody Zmysłów to ogrody sensoryczne, nawiązujące do siedmiu ludzkich zmysłów. Dzieciom na pewno spodoba się sposób, w jaki układ parku oddziałuje na wzrok, słuch, smak czy węch. Strefa słuchu to m.in. szumiący strumień i chrzęszczący pod naciskiem stóp żwir, strefa węchu pełna jest kwiatów i roślin zapachowych, a w strefie smaku rosną rośliny owocujące. W Pawilonie Muzycznym odbywają się koncerty i można usiąść w kawiarni, by zjeść lody. W parku znajduję się też sprzęty do ćwiczeń, miejsca skupiające zmysł dotyku, a cała infrastruktura przystosowana jest do potrzeb rodzin z dziećmi w wózkach oraz do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkową atrakcją Ogrodu Zmysłów jest wieża widokowa – wspinanie się na wieżę, a potem podziwianie panoramicznych widoków na Muszynę i okolice, to coś, co zachwyci każdego małego odkrywcę! Znajduje się tu też miejsce dla fanów fantastycznego świata książek i opowiadań – Ogród Baśni i Legend, w którym najmłodsi mogą zobaczyć chatę czarownicy, która podobno została stracona, za posługiwanie się czarami, na tutejszym rynku w XVIII wieku.

Kompleks basenów odkrytych „Zapopradzie”

Z ogrodów przenosimy się na chwilę do miejsca, które uwielbiają wszystkie dzieci. Przy Centrum Rekreacji i Sportu w Muszynie znajduje się spory kompleks odkrytych basenów. Relaksu zaznają tu nie tylko najmłodsi, ale i ich rodzice, bo na miejscu znajdziecie baseny rekreacyjny i dla dzieci, zjeżdżalnię oraz jacuzzi. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza w upalne dni!

Kryty kort tenisowy (w zimie Lodowisko) i SkatePark

Kolejna atrakcje również znajduje się na Zapopradziu. Tuż za mostem położony jest kryty kort tenisowy, który zimą przeobraża się w raj dla miłośników łyżew. Sztuczne lodowisko jest oświetlone, na miejscu funkcjonuje również wypożyczalnia łyżew i serwis tego sprzętu.Tuż obok tej atrakcji funkcjonuje SkatePark, w którym mogą wyszaleć się nieco większe dzieci – np. fani jazdy na deskorolce.

Ogrody Biblijne

Jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci w Muszynie są kolejne ogrody - Ogrody Biblijne. Jest to miejsce zrealizowane w bardzo pomysłowy sposób, a znajdujące się tu miejsca nawiązują do najpopularniejszych historii biblijnych. Stawik porośnięty trzcinami ma przywoływać na myśl historię maleńkiego Mojżesza, a baranek stojący wśród krzewów cierniowych – przypowieść o Abrahamie. Na miejscu, rodziny z dziećmi mogą zobaczyć replikę Świątyni Salomona i poznać rośliny rodem z Jerozolimy, a także dowiedzieć się jak żyli ludzie w czasach młodości Jezusa.

Zamek w Muszynie

Kto, będąc dzieckiem nie marzył, by zostać dzielnym rycerzem lub księżniczką? Te marzenia można spełnić w Muszynie, zabierając dzieci do ruin zamku znajdującego się na Górze Basztowej. Znajdują się tu pozostałości murów obronnych i fragment wieży, a „zdobycie” zamku będzie nie lada przygodą – zwłaszcza, że na jej końcu czekają piękne widoki na dolinę Popradu. Obecnie miejsce to przechodzi renowację i rozbudowę w ramach której wybudowana zostanie wieża z tarasem widokowym oraz miejsce do odpoczynku dla turystów. Więcej informacji o rozbudowie zamku na stronie www.twojamuszyna.pl/aktualnosci-i-inwestycje/renowacja-i-rozbudowa-ruin-zamku-w-muszynie-wraz-z-zagospodarowaniem-bezposredniego-otoczenia-zamku/

Park Zdrojowy Baszta

Niedaleko zamku w Muszynie, wzdłuż potoku Szczawniczek znajduje się Park Zdrojowy Baszta, gdzie dzieci i rodzice mogą skorzystać z ogrodzonego boiska i siłowni na świeżym powietrzy, by wspólnie, aktywnie spędzić czas. Otoczenie zieleni i strumienia oraz dobra pogoda sprzyjają też spacerom, zwłaszcza, że jest tu sporo ścieżek spacerowych. Możecie też kupić karmę, by wspólnie karmić kaczki, a podczas upału skorzystać z kąpieli w Szczawniczku i wodnych kaskad, z których uroków skorzystają zwłaszcza najmłodsi. Miłośnicy szachów mogą rozegrać tu niejedną partie przy kamiennych stołach. Na terenie parku znajdują się też dwie pijalnie wody mineralnej, a przez jego teren przebiega ścieżka rowerowa, która możecie dojechać do zielonego szlaku prowadzącego na Jaworzynę (1114 m n.p.m.) – najwyższego szczytu wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego.

Spływy Popradem

Doskonałym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi aktywnie, jest spływ kajakowy lub pontonowy po rzece Poprad. To bezpieczna rzeka bez progów, powalonych drzew, której nurt nie jest szybki, dlatego – wbrew możliwym wyobrażeniom – to atrakcja w pełni dostępna i bardzo atrakcyjna dla dzieci. Na pewno będzie to dla nich niesamowite przeżycie, które będzie obfitowało we wspaniałe widoki na brzegi rzeki i malowniczą okolicę. Warto też zabrać ze sobą napoje i przekąski, a w trakcie spływu zatrzymać się na rzece i urządzić sobie wodny biwak.

Zapraszamy do Muszyny!

Oferujemy komfortowe noclegi w Muszynie, miłą atmosferę oraz profesjonalną obsługę.
Więcej informacji »

Rezerwacje noclegów

Napisz do nas lub zadzwoń. Odpowiemy tego samego dnia. Zobacz też jak złożyć rezerwację.
Szczegóły oferty »

Oszczędzaj w pakietach!

Proponujemy Państwu wygodne 7 dniowe pakiety pobytowe. Oszczędzaj i wypoczywaj!
Wszystkie pakiety »

BT VECTOR

Naszym gościom oferujemy rabat na wszystkie wycieczki. Europa stoi otworem!
Zobacz szczegóły »

Copyright © 2018 Noclegi Muszyna - Willa Trela - pokoje i apartamenty. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Firma skorzystała z Tarczy 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju