Rezerwat Leśny Obrożyska to jeden z najcenniejszych kompleksów lasu liściastego na terenie Beskidów, relikt epoki lodowcowej  sprzed około 4000 lat p.n.e. Całość rezerwatu stanowi utworzony w 1919 roku park o specyficznym mikroklimacie, znajdujący się w Muszynie przy ulicy Lipowej (przy drodze do Piwnicznej). To niezwykle urokliwe miejsce o powierzchni przeszło 100 hektarów, gwarantujące bezpośredni kontakt z naturą. Wymarzone miejsce na spacer całą rodziną.

Rezerwat obejmuje stoki góry Mikowej (638 m n.p.m.) pomiędzy 450 a 638 m n.p.m. Dzięki zasadniczej różnicy wysokości, przechadzając się po parku możemy podziwiać wiele zróżnicowanych drzewostanów tworzonych przez lipę drobnolistną, graba, jodłę, buka, świerka, jawora i modrzewia.

W podszyciu rezerwatu króluje grab i leszczyna, natomiast runo zdobią rośliny kwitnące na wiosnę i wczesnym latem - żywce, marzanka wonna, miodunka ćma, zawilce, wawrzynek wilcze łyko, gwiazdnica wielkokwiatowa, pierwiosnek i inne.

UWAGA! W rezerwacie OBOWIĄZUJE poruszanie się wyłącznie po wyznaczonym szlaku: ścieżka dydaktyczna ma długość 3 km i stanowi wspaniałą atrakcję dla miłośników przyrody. Wejście mieści się na ul. Lipowej nieopodal budynku Marathon Hotel&Spa. Czas przejścia oscyluje w granicach 2 godzin. Cisza sprzyja pełnemu wykorzystaniu pobytu w unikalnym lesie lipowym i gwarantuje liczne spotkania ze zwierzętami.

Przy lesie znajduje się duży parking oraz tablica informacyjna z opisanymi atrakcjami.

Zapraszamy do Muszyny!

Oferujemy komfortowe noclegi w Muszynie, miłą atmosferę oraz profesjonalną obsługę.
Więcej informacji »

Rezerwacje noclegów

Napisz do nas lub zadzwoń. Odpowiemy tego samego dnia. Zobacz też jak złożyć rezerwację.
Szczegóły oferty »

Oszczędzaj w pakietach!

Proponujemy Państwu wygodne 7 dniowe pakiety pobytowe. Oszczędzaj i wypoczywaj!
Wszystkie pakiety »

BT VECTOR

Naszym gościom oferujemy rabat na wszystkie wycieczki. Europa stoi otworem!
Zobacz szczegóły »

Copyright © 2018 Noclegi Muszyna - Willa Trela - pokoje i apartamenty. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Firma skorzystała z Tarczy 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju