Dwie Doliny - stok narciarski

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia noc 2021 roku. Wiesz już, gdzie i w jaki sposób przywitasz Nowy Rok? Świetnym miejscem na Sylwestra w Polsce jest Beskid Sądecki. To doskonałe miejsce na powitanie Nowego Roku we dwoje, w grupie znajomych, a nawet dla rodzin z dziećmi. W poniższym artykule zebraliśmy najlepsze pomysły na spędzenie Sylwestra w Beskidzie Sądeckim.

Dwie Doliny to nazwa kompleksu narciarskiego łączącego dolinę Wierchomli i Szczawnika. Pomysł stworzenia tak wyjątkowego obiektu narodził się stosunkowo niedawno, jego realizację podjęto około 2007 roku.

Kompleks wyciągów Dwie Doliny połączył najpierw krzesełkowy 4-osobowy wyciąg w Wierchomli Małej z wyciągiem  krzesełkowym po drugiej stronie góry prowadzącym do Szczawnika. Stacja tak szybko zdobyła sobie uznanie wśród narciarzy, że niemal natychmiast zaistniała możliwość realizacji kolejnych inwestycji.

W ten sposób udało się stworzyć dużą bazę narciarską, będącą swoistym ewenementem w polskiej turystyce zimowej i wyróżnianą w wielu rankingach. Kompleks Dwie Doliny nie tylko zapewnia połączenie między dwoma miejscowościami, ale również dostarcza narciarzom wielu atrakcji z jazdy.

Dwie Doliny to moc atrakcji w jednym miejscu:

- 2 duże wyciągi krzesełkowe,

- 6 wyciągów orczykowych,

- 2 linowe wyciągi łącznikowe,

- zróżnicowane technicznie trasy - sam możesz dobrać stok do swoich umiejętności,

- trasy bardzo dobrze oświetlone i systematycznie naśnieżane,

- duże, darmowe parkingi,

- w pobliżu gastronomia i różnorodne miejsca noclegowe, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Kompleks jest w stanie obsłużyć aż 4 tysiące osób w przeciągu godziny.

Jeżeli pragniesz pomknąć przed siebie i zatańczyć z wiatrem, zapraszamy serdecznie na nowoczesne i bezpieczne lodowisko w Muszynie! To doskonały sposób spędzenia wolnego czasu dla amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Obiekt "Lodowisko Zapopradzie" mieści się przy najpiękniejszej uliczce Muszyny - Alei Zdrojowej i jest częścią Centrum Rekreacyjno Sportowego im. Waldemara Serwińskiego. Lodowisko jest oświetlone i dostępne dla Państwa codziennie w godzinach od 10:15 do 20:00, w tym co godzinę jest piętnastominutowa przerwa na konserwację lodu.

W roku 2018 roku lodowisko zostało zmodernizowane ? zadaszone i powiększone. Zimą możemy tutaj pojeździć na łyżwach a w lecie pograć w tenisa. Lodowisko dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

Obok lodowiska znajduje się też kawiarnia-bar Grzyb Hans Cafe.

Jaworzyna Krynicka to nie tylko malownicza góra (1114 m n.p.m.) z bogatą florą i fauną, ale przede wszystkim znana i ceniona stacja narciarska zlokalizowana w południowej części Małopolski - w Beskidzie Sądeckim. Stoki północne i wschodnie zniżają się do doliny Czarnego Potoku, natomiast południowo-zachodnie ? ku dolinie Szczawniczka

Roślinność porastająca górę obfituje w piękne, masywne buki, potężne jodły i nieustannie zielone świerki. Na wschodnim stoku znajduje się owiany legendą Kamień Diabelski - duży pięciometrowy grzyb kamienny z piaskowca.

Jaworzyna to już od lat cel tysięcy narciarzy, średnio 150 dni w roku zalega tu pokrywa śnieżna, dlatego od wczesnej jesieni do później wiosny możesz tu oddawać się białemu szaleństwu. Liczne trasy zjazdowe i doskonałe zaplecze techniczne czynią z tego kompleksu wyciągów raj dla sympatyków sportów zimowych. Dużym atutem jest również bogate zaplecze gastronomiczne. Ci z Państwa, którzy wolą podziwiać widoki mogą wjechać na szczyt kolejką gondolową, skąd rozpościera się przepiękna panorama beskidu.

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka to przede wszystkim:

- wspaniała Kolej Gondolowa z wygodnymi, dużymi wagonikami, obsługująca zarówno narciarzy jak i turystów pieszych, czynna 7 dni w tygodniu (pon. - niedz.) od 9:00 do 18:00;

- nowoczesne wyciągi obsługujące do 14 tys. osób/godz: 3 koleje krzesełkowe, 9 wyciągów narciarskich, 2 profesjonalne wyciągi szkoleniowe dla dzieci,

- 7 doskonale przygotowanych (ratrakowanych) tras zjazdowych o długości ponad 12 km, o zróżnicowanym poziomie trudności - zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących,

- na Jaworzynie mieści się najdłuższa w Polsce oświetlona trasa narciarska, jak też najdłuższa trasa rodzinna.

Z Jaworzyny Krynickiej roztacza się również piękna panorama na malownicze stoki Beskidów i dostojne szczyty Tatr.To gratka nie tylko dla miłośników białego szaleństwa, również pasjonaci pieszych i rowerowych wędrówek poczują się tu wyjątkowo.

Stok jest pod stałym nadzorem GOPR-u, dzięki czemu suszując na nartach lub spacerując po szlaku możesz czuć się bezpiecznie, w razie zagrożenia pomoc szybko nadejdzie.

Wokół dolnej stacji kolejki znajduje się prawie 1000 miejsc parkingowych (w  sezonie płatne), przy stacji dolnej i górnej rozsiane są liczne punkty gastronomiczne, licencjonowane szkółki narciarskie jak też serwis i wypożyczalnie sprzętu.

Piesze szlaki turystyczne:

POL Szlak czerwony Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej ? Runek (1082 m n.p.m.) ? Jaworzyna ? Krynica-Zdrój

POL Szlak zielony Muszyna ? Złockie ? Jaworzyna ? Krynica (Szlak Wincentego Pola)

Około 4 km od naszego obiektu, w miejscowości Złockie, znajduje się Ośrodek Jazdy Konnej. Szkoła jest czynna cały rok. Po ukończeniu kursu podstawowego można wybrać się na malowniczy szlak i zwiedzić okolicę - przewidziano wycieczki konne na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), do Bacówki nad Wierchomlą i zwiedzanie okolicznych zabytków.

Góry zapewniają ogrom miejsc widokowych, do których bardzo szybko dotrzesz jadąc w siodle. Koło Muszyny przebiega długi, specjalnie wytyczony szlak konny. 

W ośrodku szkoleniowym znajduje się sześć koni oraz dwa kucyki, na których swe jeździeckie umiejętności mogą szkolić dzieci. Zwierzęta non-stop przebywają z ludźmi lub swoimi opiekunami, więc są bardzo łagodne i łase na pieszczoty. Nie musisz się obawiać żadnej krzywdy z ich strony.

W ofercie szkoły:

- nauka jazdy konnej na lonży, 

- dla wprawionych jeźdźców możliwość jazdy samodzielnej, 

- rajdy terenowe.

Dwie miłe instruktorki przybliżą arkana jeździectwa każdemu, kto kocha konie albo pragnie pokochać ten wspaniały sport.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

691 686 401
697 190 474

i na stronie: http://www.wbeskid.pl/stajniazlockie/index.html

Jeżeli chcesz doświadczyć uroku najpiększniejszych miejsc w Beskidzie Sadeckim oraz na pograniczu Polski i Słowacji - zapraszamy do skorzystania z ofertu biura turystycznego Vector (UWAGA! wybierając pobyt w naszej Willi Trela otrzymasz aż 10% rabatu na wszystkie wycieczki)

Z nami możesz podziwiać świat o każdej porze roku, nasza oferta wycieczek jest bardzo bogata i każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie: narciarze, kuracjusze, amatorzy wspinaczki, wędrówek po górach czy zdrowotnych kąpieli.

Zapewniamy kompleksową obsługę naszych gości, zadbamy o hotel, catering i transport. Podstawową gałęzią działąlności biura Vector jest organizacja wycieczek autokarowych, jedno i wielodniowych, zarówno dla klientów indywidulanych, jak również dla klientów instytucjonalnych: zakładów pracy, jednostek samorządowych, jednostek administracji publicznej, szkół i stowarzyszeń.

Oferujemy też wynajem autokarów turystycznych na trasach krajowych i zagranicznych, zarówno dla biur podróży jak i klientów indywidualnych.

W naszym biurze lub za pośrednictwem naszej strony internetowej mogą Państwo nabyć bilety międzynarodowej komunikacji autokarowej oraz lotniczej.

Z nami zwiedzisz wiele ciekawych miejsc, m.in.:

- Powroźnik, Krynicę, Polany, Kamianną i okolice,

- Węgry - Miskolc Tapolca (Termy w Jaskiniach),

- Zakopane,

- Stary Sącz,

- pobawiasz sie na górskim kuligu i zjesz kiełbaski przy wspaniałym ognisku,

- Słowacja Presov - Muzeum Win,

- Słowacja - Stara Lubowla - Rużbachy - Krater,

- Węgry - Budapeszt (Rejs po Dunaju),

- Łemkowskie Cerkwie Pogranicza,

- Słowacja - Vrbov - Termalne Kąpielisko,

- Jaskinia Bielańska - Szczyrbskie Jezioro,

i wiele, wiele innych zakątków. Zobacz aktualny program wycieczek tutaj: http://www.btvector.com/Program

Zapraszamy do Muszyny!

Oferujemy komfortowe noclegi w Muszynie, miłą atmosferę oraz profesjonalną obsługę.
Więcej informacji »

Rezerwacje noclegów

Napisz do nas lub zadzwoń. Odpowiemy tego samego dnia. Zobacz też jak złożyć rezerwację.
Szczegóły oferty »

Oszczędzaj w pakietach!

Proponujemy Państwu wygodne 7 dniowe pakiety pobytowe. Oszczędzaj i wypoczywaj!
Wszystkie pakiety »

BT VECTOR

Naszym gościom oferujemy rabat na wszystkie wycieczki. Europa stoi otworem!
Zobacz szczegóły »

Copyright - tekst - UK

Copyright © 2018 Noclegi Muszyna - Willa Trela - pokoje i apartamenty. All Rights Reserved.
Firma skorzystała z Tarczy 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju