Rezerwacje noclegów
tel: +48 602 237 337
e-mail: recepcja@willatrela.pl
Willa Trela zimą
Polish (Poland)English (United Kingdom)
YouTube facebook

Wycieczki autokarowe - BT VECTOR

Jeżeli chcesz doświadczyć uroku najpiększniejszych miejsc w Beskidzie Sadeckim oraz na pograniczu Polski i Słowacji - zapraszamy do skorzystania z ofertu biura turystycznego Vector (UWAGA! wybierając pobyt w naszej Willi Trela otrzymasz aż 10% rabatu na wszystkie wycieczki)

Z nami możesz podziwiać świat o każdej porze roku, nasza oferta wycieczek jest bardzo bogata i każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie: narciarze, kuracjusze, amatorzy wspinaczki, wędrówek po górach czy zdrowotnych kąpieli. 

Zapewniamy kompleksową obsługę naszych gości, zadbamy o hotel, catering i transport. Podstawową gałęzią działąlności biura Vector jest organizacja wycieczek autokarowych, jedno i wielodniowych, zarówno dla klientów indywidulanych, jak również dla klientów instytucjonalnych: zakładów pracy, jednostek samorządowych, jednostek administracji publicznej, szkół i stowarzyszeń.

domek.jpggalandia2.jpgzima.jpg

Oferujemy też wynajem autokarów turystycznych na trasach krajowych i zagranicznych, zarówno dla biur podróży jak i klientów indywidualnych.

W naszym biurze lub za pośrednictwem naszej strony internetowej mogą Państwo nabyć bilety międzynarodowej komunikacji autokarowej oraz lotniczej.

Z nami zwiedzisz wiele ciekawych miejsc, m.in.:

- Powroźnik, Krynicę, Polany, Kamianną i okolice,

- Węgry - Miskolc Tapolca (Termy w Jaskiniach),

- Zakopane,

- Stary Sącz,

- pobawiasz sie na górskim kuligu i zjesz kiełbaski przy wspaniałym ognisku,

- Słowacja Presov - Muzeum Win,

- Słowacja - Stara Lubowla - Rużbachy - Krater,

- Węgry - Budapeszt (Rejs po Dunaju),

- Łemkowskie Cerkwie Pogranicza,

- Słowacja - Vrbov - Termalne Kąpielisko,

- Jaskinia Bielańska - Szczyrbskie Jezioro,

i wiele, wiele innych zakątków. Zobacz aktualny program wycieczek tutaj: http://www.btvector.com/Program

Więcej…
 

Baseny Zapopradzie

Jeżelii marzysz o odprężającym pobycie w parku wodnym, Muszyna otwiera przed Tobą swe atrakcje. Dla spragnionych rozrywki turystów jak i dla szukających odprężenia mieszkanców, przy ulicy Zdrojowej, powstał wielki kompleks basenów odkrytych.

Obiekt znajduje się w sąsiedztwie amfiteatru. Został oddany o użytku niespełna rok temu (17 lipca 2010r). Do dyspozycji odwiedzających są: ekskluzywny basen, brodziki wraz ze zjeżdzalniami, cztery jacuzzi oraz inne atrakcje.

W dużym basenie wydzielono tory pływackie o długości 25 m. Z myślą o najmłodszych przygotowano piękny brodzik zlokalizowany w pobliżu trawiastej plaży. 

Atrakcje dostępne w ramach kompleksu basenów to:

duża, rodzinna zjeżdzalnia; grzybek wodny; ławka do siedzenia; bicze szkockie; duża, okrągła grota sztucznej fali; kula wytwarzająca sztuczna falę; gejzer denny; fontanny w kształcie armaty i nosorożca oraz mini zjeżdżalnia dla dzieci - słonik.

basen1.jpgbasen3.jpgbaseny1.jpg


Komples basenów znajduje się tylko 5 minut od naszej Wilii Trela! Wygodnie, blisko i komfortowo!
Więcej…
 

Amfiteatr Zapopradzie

Amfiteatr w Muszynie to centrum życia kulturalnego miasta, który tętni życiem. Tutaj odbywają się wspaniałe i niezapomniane koncerty, bajkowe festyny, imprezy charytatywne oraz liczne imprezy plenerowe. Obiekt znajduje się około 400 m od naszej willi.

a1.jpgzapopradzie2.jpgzapopradzie3.jpg

Jeżeli szukasz relaksu i pragniesz ucieszyć swe zmysły wspaniałą muzyką - to miejsce idealnie się do tego nadaje. O każdej porze roku odbywają się tu różnotematyczne spotkania, np.:

Jesień Popradzka w sierpniu na zakończenie lata, Sylwester pod gwiazdami, Muszyńsko-Bardejovskie granie (można posłuchać dźwięków muzyki z pogranicza Polski i Słowacji, spróbować regionalnych potraw i przyjrzeć się kulturze naszych sąsiadów), festiwal sztuki małopolskiej Karpaty, święto Wód Mineralnych, koncerty na Dzień Dziecka itp.

Jednym slowem, w Muszyńskiej ziemii rozrywek Ci nie zabraknie! Zapraszamy!

 

 

Korty tenisowe

Około 400 m od naszej willi dostępne są profesjonalne korty tenisowe. Istnieje możliwość rozwijania swoich umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora.  Tenis to sport z tradycjami i wspaniała zabawa dla całej rodziny lub grupy znajomych - mniej lub bardziej zaawansowanych.

kort1.jpgkort2.jpgkorty3.jpg

Korty tenisowe - Muszyna

TKKF Poprad
Muszyna, Aleja Zdrojowa
tel. kom. 601 956 595, 608 286 135

 

 

Park linowy

Park linowy to innowacyjny i bardzo ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zabawa polega na pokonywaniu torów przeszkód wykonanych z lin rozpiętych np. między drzewami, z drewnianych beli, siatek, mostków i tyrolek. Chodzi o zabawę w pokonanie systemu platform umieszczonych na wysokości. Taka przygoda dostarcza mnóstwo adrenaliny i uciechy.

To doskonała rozrywka zarówno dla dorosłych jak i dzieciaków.

DSC04066.JPGIMG_0487.JPGIMG_2450-1.JPG

Krynicki Park Linowy położony jest w lesie u podnóży Jaworzyny Krynickiej, obok głównego, czerwonego szlaku, prowadzącego na Jaworzynę. Zapraszamy każdego, kto zdecyduje się na ekscytującą podróż, pełną niezwykłych przygód w naturalnym górskim lesie. Odnajdziecie nowe wyzwania, odkryjecie w sobie odwagę i umiejętności pokonywania przeszkód, będziecie mogli podziwiać niezwykłe widoki, a przede wszystkim będziecie świetne się bawić!

Więcej…
 

Szlaki piesze

Aktywny wypoczynek to hobby wielu z nas, każdy marzy o oderwaniu się od szarej rzeczywistości i wyciszeniu na łonie natury.  Okolice naszej willi obfitują w różnorodne i bardzo malownicze piesze szlaki turystyczne. Znaleźć na nich można nie tylko przepiękne widoki gór i panoramy Beskidu Sądeckiego, ale także ślady historii i dawnej kultury: kapliczki, cerkwie itp. Tu czas płynie wolniej, życie toczy się według pór roku - to miejsce to swoisty, dziewiczy oddech Ziemii.

Trasy dla turystów zaprojektowano z myślą o ich różnorodnych zaiteresowaniach, akcenty przyrodnicze i kulturowe połączono ze współczesnymi elementami regionu.

szlaki1.jpgszlaki2.jpgszlaki3.jpg

Najbardziej interesujące szlaki w okolicach Muszyny:

  • Żegiestów- Zdrój - Trzy Kopce (672) - Pusta Wielka (1060m) – schronisko PTTK Wierchomla.- Runek (1085) - szlak niebieski – czas przejścia: wejście 4.40, zejście 3.50
  • Żegiestów- Zdrój PKP – Pusta Wielka (1060) – Jaworzynka (1001) – Szczawnic – Muszyna – szlak żółty, czas przejścia: wejście: 5.10, zejście: 5.05
  • Muszyna – Przechyby (871) – Wojkowa – Okopy Konfederatów Barskich - Muszynka – szlak żółty, czas przejścia: wejście 5.40, zejście 5.15 godz.
  • Muszyna – Złockie – Za Szczwniczkiem (642) – Jaworzyna Krynicka (1114), szlak zielony, czas przejscia: wejście: 3.05, zejście: 2.25
  • Powroźnik – Przechyły (871) – Dubne (904) – Kraczonik (934) – Leluchów granica – szlak niebieski, czas przejścia: 3.30

Gminne szlaki piesze

Muszyna Zdrój – Koziejówka (636 m) – Muszyna Złockie – Kolonie

Centrum Informacji Turystycznej Muszyna:

ul. Krzywa 1
tel./fax 0-18 4777922
tel. 0-18 4725928
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Szlaki rowerowe

Jeżeli preferujesz aktywny wypoczynek w górach, zapraszamy na okoliczne szlaki rowerowe! Okolica obfituje w wiele atrakcji, które warte są odwiedzenia właśnie na rowerze. To wspaniały, zwinny i szybki środek tansportu, który pozwoli Ci w krótkim czasie obejrzeć okolicę i domoże zachować zdrowie i kondycję.

Kążdy "zapalony" cyklista znajdzie tu coś dla siebie, trasy różnią się stopniem trudności i długością, dlatego w zależności od Twojej formy dobierz trasę odpowiednią dla siebie.

rower1.jpgrower34.jpgrower45.jpg

Znakowane turystyczne szlaki rowerowe:

- Karpacki Szlak Rowerowy (znaki czerwone) Piwniczna – Muszyna - Leluchów

- Pętla Rowerowa „Wokół Kotylniczego Wierchu” (znaki niebieskie)

- Transgraniczny Szlak Rowerowy (znaki niebieskie) Muszyna - Tylicz

- Turystyczna Pętla Muszyńska (znaki czerwone) z Muszyny do Leluchowa, Wojkowej, Powroźnika i Muszyny.


Trasy o walorach sportowych dla kolarzy górskich do treningu i zawodów:

- rejon Malnika od Krzyża przy ul. Ogrodowej w kierunku kirkutu drogą polną poprzez Stadło na Malnik.

- zjazd z Malnika w kierunku DW "Aleksandrówka" obok pomnika A. Kity i powrót na ul. Ogrodową

- Zapopradzie - za Popradem od mostu wzdłuż rzeki do źródła "Antoni" i dalej do Borysowa poprzez Wesołówkę w okolice "Korony" i "Muszyny

- zjazd do Al. Zdrojowej ulicą Mściwujewskiego, od Borysowa trasa trudna o charakterze sportowym


Wypożyczalnie rowerów:

MUSZYNA
Ewa Zaweracz
ul. Grunwaldzka 194, tel. 4781680

Stanisław Hans
ul. Piłsudskiego 80 a, tel. 4714227, tel. kom. 0607 15 58 75

Więcej…
 

Rezerwat Leśny Obrożyska

Rezerwat Leśny Obrożyska to jeden z najcenniejszych kompleksów lasu liściastego na terenie Beskidów, relikt epoki lodowcowej  sprzed około 4000 lat p.n.e. Całość rezerwatu stanowi utworzony w 1919 roku park o specyficznym mikroklimacie, znajdujący się w Muszynie przy ulicy Lipowej (przy drodze do Piwnicznej). To niezwykle urokliwe miejsce o powierzchni przeszło 100 hektarów, gwarantujące bezpośredni kontakt z naturą. Wymarzone miejsce na spacer całą rodziną.

Rezerwat obejmuje stoki góry Mikowej (638 m n.p.m.) pomiędzy 450 a 638 m n.p.m. Dzięki zasadniczej różnicy wysokości, przechadzając się po parku możemy podziwiać wiele zróżnicowanych drzewostanów tworzonych przez lipę drobnolistną, graba, jodłę, buka, świerka, jawora i modrzewia.

W podszyciu rezerwatu króluje grab i leszczyna, natomiast runo zdobią rośliny kwitnące na wiosnę i wczesnym latem - żywce, marzanka wonna, miodunka ćma, zawilce, wawrzynek wilcze łyko, gwiazdnica wielkokwiatowa, pierwiosnek i inne.

las1.jpglas2.jpglas3.jpg

UWAGA! W rezerwacie OBOWIĄZUJE poruszanie się wyłącznie po wyznaczonym szlaku: ścieżka dydaktyczna ma długość 3 km i stanowi wspaniałą atrakcję dla miłośników przyrody. Wejście mieści się na ul. Lipowej nieopodal budynku Marathon Hotel&Spa. Czas przejścia oscyluje w granicach 2 godzin. Cisza sprzyja pełnemu wykorzystaniu pobytu w unikalnym lesie lipowym i gwarantuje liczne spotkania ze zwierzętami.

Przy lesie znajduje się duży parking oraz tablica informacyjna z opisanymi atrakcjami.

 

Nauka jazdy konnej

Około 4 km od naszego obiektu, w miejscowości Złockie, znajduje się Ośrodek Jazdy Konnej. Szkoła jest czynna cały rok. Po ukończeniu kursu podstawowego można wybrać się na malowniczy szlak i zwiedzić okolicę - przewidziano wycieczki konne na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), do Bacówki nad Wierchomlą i zwiedzanie okolicznych zabytków.

Góry zapewniają ogrom miejsc widokowych, do których bardzo szybko dotrzesz jadąc w siodle. Koło Muszyny przebiega długi, specjalnie wytyczony szlak konny. 

W ośrodku szkoleniowym znajduje się sześć koni oraz dwa kucyki, na których swe jeździecie umiejętności mogą szkolić dzieci. Zwierzęta non-stop przebywają z ludźmi lub swoimi opiekunami, więc są bardzo łagodne i łase na pieszczoty. Nie musisz się obawiać żadnej krzywdy z ich strony.

jazda1.jpgjazda2.jpgjazda3.jpg

W ofercie szkoły:

- nauka jazdy konnej na lonży, 

- dla wprawionych jeźdźców możliwość jazdy samodzielnej, 

- rajdy terenowe.

Dwie miłe instruktorki przybliżą arkana jeździectwa każdemu, kto kocha konie albo pragnie pokochać ten wspaniały sport.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

691 686 401
697 190 474

i na stronie: http://www.wbeskid.pl/stajniazlockie/index.html

Więcej…
 


Zapraszamy do Muszyny!

Oferujemy komfortowe noclegi
w Muszynie
, miłą atmosferę
oraz profesjonalną obsługę.
Więcej informacji »

Rezerwacje noclegów

Napisz do nas lub zadzwoń.
Odpowiemy tego samego dnia.
Zobacz też jak złożyć rezerwację.
Szczegóły oferty »

Oszczędzaj w pakietach!

Proponujemy Państwu wygodne
7 dniowe pakiety pobytowe.
Oszczędź nawet 20%!
Wszystkie pakiety »

BT VECTOR

Naszym gościom oferujemy
rabat na wszystkie wycieczki.
Europa stoi otworem!
Zobacz szczegóły »

Copyright © Willa TRELA - noclegi Muszyna, miejsce z klimatem.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja E-LIME, strony www Muszyna.